8 sülearvuti tüüpi, millest peaksite teadma, enne kui tormate rüperaali valima

dell-inspiron-laptopsTänapäeval võib sobiva sülearvuti valik kujuneda päris keeruliseks ülesandeks. Elektroonika poodi minnes, võtab kohe silme ees virvendama nii suurt kaasaskantavate arvutite valikut nähes. Siin on Macbook-d ja Dell-d, kontori-ja mänguriarvutid, hübriidid ja netbookid. Kuid mis neid üksteisest eritab ning mille poolest on üks sülearvuti tüüp teisest parem? Selles postituses tutvustan ma teile sülearvutite erinevaid liike ning iga tutvustan igaühe eeliseid ning puuduseid.

Netbook

Tegemist võib olla mõningate arvates juba välja surnud arvutitüübiga, kuid sellegi poolest võib seda mõningate arvutipoodide letidel näha. Netbook, nagu ehk juba ka nimi ära ütleb, on sülearvuti, mille otstarbeks on Internetis surfamine, see minh-pro__HuyenLizziewiththeToshibanetbook_photo_5võimaldab ka mõningal määral kasutada kontori tarkvara ja teha muid lihtsamaid igapäevaseid toiminguid.

Netbookid on kompaktsed, kerged ja suure akukestvusega, mis on ideaalseks lahenduseks kasutajale, kellel on iga päevaselt vaja endaga kaasas kanda arvutit märkmete tegemiseks ja Internetis surfamiseks. Netbook ei sobi nõudlikele arvutikasutajale, kes tahab teha arvutiga midagi tõsisemat kui Internetis surfata. Mini-süleraali väike kaal tuleneb sellest, et riistvara on sellel vähevõimas, Operatsioonisüsteem on seadmel piiratud kasutusvõimalustega ja aku võib seadmel tavalisest kiiremini kuluda, kui arvutis mõnda “raskemat” veebirakendust kasutatakse.

Plussid Miinused
Netbook on mõeldud kaasas kandmiseks, seetõttu on taolised arvutid üldjuhul kompaktsed ja kaaluvad vähe. Kuna netbook peab olema võimalikult kerge ja kompaktne, peavad nad kaalust alla võtma riistvara arvelt. Seetõttu on netbookide riistvara vähevõimsam kui täisväärtuslikul sülearvutil.
Netbooki akud kestavad kaua, kuna nad on mõeldud selleks, et neid kasutataks vooluvõrgust eemal. Netbookide akumaht on piiratum kui sülearvutil, kuid selle riistvara kulutab vähem energiat ning see tagab aku pikema eluaja.
Kuid kuna netbooki riistvara on niivõrd “nõrk”, ei pruugi arvuti alati sujuvalt töötada, ning suurema koormuse puhul hakkab arvuti rohkem energiat kulutama. Seetõttu tuleb pidevalt kontrollida arvuti aku seisu.
Netbookid on suhteliselt odavad, olenevalt mudelist ja tootjast võib hind olla 200-600€ Odavad netbookid ei ole kvaliteedilt eriti head ning kuna seadet ohustavad pidevalt välised keskkonnatingimused võib ta kergesti katki minna.

965847Tahvel-sülearvuti hübriid

Netbookid on kadumas, kuna need tõukavad turult minema tahvelarvutid. Tahvelarvutid on praktiliselt sama funktsionaalsusega, mis netbook, kusjuures on tahvlid isegi mobiilsemad, nad on kerged ja kompaktsed ning nende aku kestvus on mõningal juhul pikem kui netbookil. Netbookil ja tahvelarvutil on omad plussid ja miinused, kuid kui te ei suuda otsustada, kas valida tahvel või mini-rüperaal, siis kuldseks keskteeks on tahvel-sülearvuti hübriid.

Hübriid võib olla kahte sorti:

  • Sülearvuti-tahvel, mis on eelkõige sülearvuti, kõikide sülearvuti eelistega. Lisaboonuseks on see, et seadme küljest võib lahti võtta ekraani, mis muutub iseseisvaks tahvelarvutiks.
  • Tahvel-sülearvuti, seadme puhul on tegemist rohkem tahvliga, kui sülearvutiga. Seadme külge käib väline klaviatuur, mis muudab tahvli justkui rüperaaliks.
Plussid Miinused
Seadmes on koos sülearvuti funktsionaalsus (klaviatuur, jahutus, aku), kui ka
tahvelarvuti mobiilsus.
Pole leitud seda ideealset lahendust taolise hübriidi jaoks. Kui on tahvel hea, siis sülearvuti on kehv, või siis vastupidi on sülearvuti hea, siis tahvel on kehv. Kui valida sülearvuti-tahvli versioon, siis ei pruugi
tahvelarvuti iseseisva seadmena olla eriti võimas ja funktsionaalne. Tahvli-sülearvuti hübriidi puhul võib see klaviatuur olla suhteliselt halva kvaliteediga.
Taolised hübriidid on suhteliselt kallid.

tooarvutiKontori ehk keskklassi sülearvutid

Keskmisesse hinnaklassi kuuluvad arvutid keskpäraste komponentidega mis sobivad kontori tarkvaraga töötamiseks ja Internetis surfamiseks. Suuremate programmidega töötamiseks selline arvuti ei kõlba. Kontori sülearvutite eeliseks on nende hind, nad on kõige odavamad sülearvutite hulgas, kuna nende komponendid ei ole eriti võimsad.

Plussid Miinused
Vastab tavakasutaja igapäevastele arvutikasutamise nõuetele. Seadmete riistvara pole võimas.
Hind on sülearvutitel on ka suhteliselt vastuvõetav: 400-600€

Chromebook-d

Chromebook-d on paljude elektroonikaseadmete tootjate poolt toodetud madala hinnaklassi arvutite mudelid. homepage-promoChromebook-d on “nõrga” riistvaraga, kompaktsed, õhukesed, kerged sülearvutid. Kuid miks on selle mudeliseeria nimetuses sõna “Chrome” ja mis on nendes nõnda erilist?

Asi on selles, et Chromebook-i tootemark kuulub Google-le ja need sülearvutid jooksutavad Chrome veebipõhist operatsioonisüsteemi. Ehk põhimõtteliselt pole taolistel arvutitel traditsioonilist OS-i, vaid ainult Google Chrome veebisirvija ja tarkvara asemel on veebisirvijate pluginad ja -rakendused.

Plussid Miinused
Chromebook-i mudelid on üldjuhul kerged, õhukesed ja kompaktsed Seadmete riistvara on väga “nõrk”, sellest piisab ainult veebilehtede avamiseks ja veebirakenduste jooksutamiseks.
Chromebook-d on odavad, hind alates 200€ Chromebook-d jooksutavad Chrome WebOS-i ning seega ei saa arvutit kasutada ilma Internetiühenduseta.
 Arvuti lülitub kiiresti sisse ja kiiresti välja, kuna see jooksutab kõigest veebisirvijat, nii et arvuti
teeb oma tööd kiiresti.

Toshiba-Qosmio-X500-Multimedia-LaptopMultimeedia sülearvutid

Kui te ei suuda vaadata madalama kvaliteediga kui HD resolutsiooniga filme või teile meeldib viita aega arvutimänge mängides, siis sobib teile just multimeedia-sülearvuti. Arvutil on võimsam sisu, eredam ekraan kui kontori sülearvutil, keskpäraste näitajatega videokaart ja kõige uuemaid tehnoloogiaid kasutades ehitatud kõlarid. Protsessoriteks on kas Intel i3, i5 või isegi i7. Üldjuhul on sellised arvutid rasked ja mõõtmetelt suured, kuid on ka päris kompaktsed 14 tollise laiusega raalid, mis on sama võimsad kui nende suuremad vennad.

Plussid Miinused
Võimaldab töötada suurte programmidega, vaadata HD-lahutusvõimegafilme, mängida keskpäraste
süsteeminõuetega arvutimänge, kuulata hea kvaliteediga muusikat.
Taolise riistvaraga arvutid on rasked, neid on tülikas endaga kaasas kanda.
Taolised arvutid kuuluvad kõrgema hinnaklassi hulka, hind 600-1500€.

toshiba-qosmio-x300-16c-17-inch-gamer-laptop-006Mänguri sülearvutid

Mänguri sülearvutid on kõige võimsamad kaasaskantavatest arvutitest, kuna tänapäeval on arvutimängude süsteeminõuded kõrged. Kontoritöö jaoks sellist arvutit osta pole mõtet. Mängu-sülearvuti komponendid on kõige võimsamad, mis on hetkel saadaval. Ekraanid on hea resolutsiooniga, suure vaatenurga ja suured (suurus ulatub 17,3 tollini). Ka klaviatuur on tehtud spetsiaalselt mängimise jaoks mugavaks.

Plussid Miinused
High-end komponentidega sülearvuti Taolise võimsa riistvaraga arvutid on rasked
ja kogukad ning neid on tülikas kaasas kanda.
Hind alates 900€

apple-macbook-airEliitklassi sülearvutid

Taoliste eliitklassi arvutite puhul pole oluline niivõrd seadme riistvara, kompaktsus jm. mis on muidu rüperaalide puhul oluline. Eliitklassi arvutite puhul on tähtsam välimus kui sisu. Eliitklassi sülearvuti võib olla nii äriklassi arvuti kui ka keskmise hinnaklassi värvikireva korpusega netbook. Nende ühiseks jooneks on peaaegu ideaalsuseni viimistletud korpus, milles on kõik läbi mõeldud.

Seda tüüpi arvutid võivad isegi määrata omaniku staatuse ühiskonnas. Eliitklassi rüperaalid on ka kõige ihaldusväärsemad ja kõige pilkuköitvamad arvutid.

Plussid Miinused
Arvutitel on ilus disain ning nad on ihaldusväärsed. Nad on üldjuhul väga kallid (vahel ka põhjendamata kallid)
Arvutid on üldjuhul hea kvaliteediga ja tugev klienditugi. Nende riistvara ei ole kõige võimsam ning ei vasta arvuti hinnale.


322826Ultrabook

Ultrabook-d on õhukesed, kerged, väga võimsa (high-end) riistvaraga sülearvutid. Taolised arvutid võimaldavad teha praktiliselt kõike, välja arvatud suurte mängude mängimist, kuna ultrabookides on kasutusel sisseehitatud graafikaprotsessor. Aga muidu on tegemist võimsa, kerge, kompaktse, üldjuhul ilusa disainiga sülearvuti tüübiga.

Plussid Miinused
Arvutitel on võimas riistvara Hind: alates 900€
Arvutid on kompaktsed, kerged, ilusad

Need on siis erinevad sülearvutite tüübid. Igal arvutitüübil on omad plussid ja miinused, ning iga kasutaja valib siis ise endale arvuti, vastavalt oma nõuetele. Kui teil on midagi lisada, mis mul jäi midagi mainimata, siis palun jätke kommentaare.

Kirjutanud

Ildar Kamaev

Tehnika-fänn ja asjaarmastaja, blogistaja, nohik, raamatukoi, heade filmide fänn ja lihtsalt hea inimene. Te võite leida minu blogi aadressilt: thetechnorat.wordpress.com