Kuidas seadistada WordPress oma serverisse

Internetis on meeletult õpetusi kuidas häälestada WordPress oma serverisse. Kuid eesti keelset infot on vähe. Kuigi antud seadistus on lihtne teen ülevaate “Kuidas seadistada WordPress oma serverisse”.

Eeldused:

  • Olemasolev serveriruum Mysql andmebaasiga ja PHP toega
  • Internetiühendus
  • Soovituslikult FileZilla tarkvara
  • Oskus kasutada FileZillat (analoogset tarkvara)
  • Raskus tase: Algaja

Alustame

Ava oma veebilehitseja ja sisesta aadressi ribale “www.et.wordpress.org” või googelda “wordpress eesti”. Kui WordPress lehe lahti saanud peaks sinu ees olema kuva nagu pildil:

install

kui jah siis vajuta paremas ääres olevat linki “Lae WordPress ver nimi alla”. Oodake kuni WordPress on allalaetud. Pakkige WordPress kaust lahti ning avage seejärel “FileZilla”. Looge oma serveriga ühendus ning otsige “FileZilla” utiliidist ülesse lahti pakitud WordPress kaust, avage see ning tehke terve kausta sisu aktiivseks ning kopeerige failid serverisse:

serverupload

Kui failid on serverisse kopeeritud avage veebilehitseja ja sisestage aadressi ribale oma kodulehe aadress nt: http://www.domeeninimi.ee (kui tõsite faillid serveris eraldi kasuta nt: õpetus siis tuleb sisestada veebilehitsejas aadress http://www.domeeninimi.ee/õpetus). Kui aadress sisestatud kuvatakse teile järgnev pilt.

algus

Vajutage “Loo seadefail”, edaskuvatakse teile:

edasialgus

Vajutage “Las käia!”, edasi on teie ees analoogne kuva:

info

Sisestage küsitud info vastavatele ridadele. Viimane rida nagu “Tabeli prefix” jätke muutmata (vaikimis wp_, kindlasti tuleb muuta siis kui ühte andmebaasi teete teise WordPress paigalduse). Vajutage “Sisesta” kui väljad täidetud.

Paus:

Vajalikud andmed nagu andmebaasi nimi, kasutajanimi ja parool ning andmebaasiserverit pead sa ise teadma kuna see on personaalne info, kui ei tea pöördu oma serveri administraatori poole.

Kui oled oma info korrektselt sisestanud kuvatakse sulle analoogne pilt:

infotabloo

Täida kõik lahtrid, pannes esimesse lahtrisse oma tulevase veebilehe nime (seda saad ka hiljem muuta), kasutajanime lahtrisse kirjuta kasutajanimi (selle alusel saad pärast haldusliidesesse siseneda), määra kasutajale parool, sisesta oma e-post (ära muretse seda ei jagata kellelegi), ning eemalda linnuke “Privaatsuse” juurest juhul kui  sa ei taha, et sinu leht oleks otsingumootoritele leitav (saad hiljem sisse lülitada või vastupidi). Lõpetuseks klõpsa ” Paigalda WordPress”.

Kui kõik eelnev on tehtud korrektselt siis on sinu ees haldusliidese sisselogimis vorm nagu pildil:

login

Sisesta oma loodud kasutajanimi ja parool ning klõpsa “Logi sisse”.  Kui su ees on analoogne kuva nagu pildil, siis oled paigaldamisega saanud saja protsendiliselt hakkama.

success

 

Tekkis probleem, kirjuta mulle rooberg.rando@gmail.com ning leiame lahenduse.

Originaalis avaldatud Rando´s veebis

Kirjutanud

Rando's

Olen IT haridusega noor IT huviline. Töötan IT firmas tehnikuna ning pakun teenust ka eraviisiliselt arvutite remondi ning hoolduse alal. Külasta kindlasti minu veebi http://rando-rooberg.planet.ee/ Kui on küsimusi võid julgelt kirjutada oma küsimuse mulle e-mailile rooberg.rando@gmail.com