Kuidas uuendada oma Samsung Galaxy Ace 2 Androidi?

Kui oled Samsung Galaxy Ace 2 ( tuntud ka kui Samsung GT-I8160) omanik, siis tasuks kontrollida, milline Androidi versioon su telefonis on. Nimelt kui see telefon müüki tuli 2012, siis oli sellel vaikimisi peal Android versioon 2.3.6 – samas Samsung andis ostjatele lubaduse, et esimesel võimalusel saavad nad enda telefoni tarkvara uuendada ja laadida endale Android 4.1

Juhul, kui sa endale uuendust teinud ei ole, siis siinkohal kiire õpetus kuidas oma telefoni tarkvara lihtsalt ja ametlikult uuendada.

Samsung_versioon_2.3.6

Esimese sammuna tasub kontrollida, et milline versioon sinu Androidist sinu telefonist on. Selle jaoks ava telefoni “Seaded” ja keri päris lehe allaotsa – sealt leiad sellise menüüpunkti nagu “Teave seadme kohta” (või siis “About phone” kui kasutad telefoni inglise keeles). Ekraan peaks nüüd välja nägema umbes selline nagu vasakul pildil paistab.

Vaata, milline Android versioon sul hetkel on. Kui sarnaselt sellele pildile on sul Android 2.3.6 või midagi sarnast, siis soovitaks teksti edasi lugeda ja uuendus ära teha. See võtab maksimaalselt 30 minutit ja selle jaoks on vaja:

  • USB kaablit, millega saaksid telefoni ühendada oma arvutiga
  • Telefoniaku peab olema enam kui 70% laetud
  • Pead alla installima KIES tarkvara oma arvutisse.

Kuna protsessi jooksul ei saa telefoniga kõnesid teha, siis tasuks uuendamine ette võtta ajal, kui sa väga nõutud oma tuttavate ja klientide hulgas ei ole 😉 Samuti enne alustamist tasuks varundada kõik andmed, mille kaotsiminekust võib sul kahju olla. Eelkõige siis pildid ja videod. Isiklikult soovitan Dropboxi lahendust, kuid ka Android ja Samsung pakuvad erinevaid alternatiive.

Samuti tasuks kontrollida, kas su kontaktid on seotud telefoni või Google kontoga. Isiklikult soovitan kontaktide vaikimisi salvestamiskohaks alati kasutada Gmail kontot – esiteks aitab see olukorras, kus telefon ära kaob ja teiseks on see väga mugav kuna sellisel juhul on kontaktid lihtsalt sünkroniseeritavad erinevate nutiseadmete vahel.

Kui nüüd oled kindel, et su kõigist vajalikest andmetest on olemas kuskil koopia, siis järgmise sammuna installi endale Samsung KIES. Seal lehel saad valida kahe variandi vahel ja Galaxy Ace 2 puhul pead valima lihtsalt Kies versiooni (Kies 3 om mõeldud nüüd kõige uuemate Samsungi nutiseadmete jaoks).

NB! Sel ajal kui installid KIES tarkvara oma arvutisse ei tohi telefon olla arvutiga ühendatud.

Kui KIES on ennast ära installinud, siis käivita programm ja ühenda telefon arvutiga. Esmakordsel ühendamisel võib kuluda paar minutit enne kui kõik vajalikud draiverid ära installitakse. Kui protsessi käigus mingi viga tekib, siis ühenda telefon lahti ja taasühenda.

Nüüd peaks avanema selline esileht:

kies-update-firmware

Siin tuleb valida “Firmare upgrade” ja oma valik kinnitada. Sõltub nüüd arvuti kiirusest, aga umbes 15 minutiga peaks uuendus tehtud saama.

OLULINE! Uuenduse tegemise ajal ei tohi telefoni lahti ühendada ega telefoniga midagi teha. Juhul kui sul on vanem arvuti, mis võib kokku joosta kui erinevaid programme jooksutatakse, siis parem mine ja tee väike jalutuskäik või keeda endale tassike teed sel ajal ja lase arvutil ja telefonil protsess segamatult lõpuni viia.

Kui protsess on lõppenud, siis ühenda telefon arvuti küljest lahti ja käivita. Nüüd juba juhatab telefon sind ise edasi, kuidas valikud andmed ära uuendada.

Nii lihtne see Androidi uuendamine ongi. Muidugi kui sa oled teemat varasemalt uurinud, siis võid olla sattunud ka selliste terminite peale nagu “rootimine” ja “jailbreak”. Muidugi on need ka alternatiivsed võimalused, kuid neid kasutades pead arvestama, et garantii kaotab kehtivuse ning asja valesti tehes rikud oma telefoni lõplikult. Olen isiklikult ükskord suutnud telefoni isegi kärssama panna üht sellist õpetust järgides ja seetõttu jään ise edaspidi tootja poolt soovitatud juhiste juurde ja soovitan ka sinul sama teha 🙂

 

 

Kirjutanud

Diana

Minu huvi arvutite vastu sai alguse juba aastal 1996, kui kirjutasin oma esimese koodijupi. Vahepealsete aastate jooksul olen tegelenud internetiturundusega, projektijuhtimise ja erinevate Wordpress lehtedega. Kuna suhtlen ka väga palju inimestega, kelle IT teadmised ei ole väga sügavad, siis sellest tekkis ka idee luua blogi, kus postitused on eelkõige suunatud arvutikaugele inimesele. Enamus minu postitustest on inspireeritud teemadest, millega puutun ise kokku või mille kohta on mult nõu küsitud.