WordPress mis see on?

wordpress-logoWordPress on tasuta, veebi-põhine tarkvara kodulehe tegemiseks või blogi ehitamiseks ja haldamiseks. Selle esialgne idee oli pakkuda inimestele võimalust teha lihtsat kuid samas kenat blogi. Kuna WordPress pakkus huvi on sellest välja kasvanud üks maailma populaarsemaid sisuhaldussüsteeme kodulehtede jaoks. WordPressi kasutades saab luua kergelt endale mistahes veebisaidi: personaalse blogi või kodulehe, fotoblogi, ettevõtte kodulehe,  porfoolio,  ajakirja , interneti kogukonna jpm. Lihtsaks teeb asja see, et peale WordPressi paigaldust serverisse saab valida miljonite valmis kujunduste vahel ning lisada pluginaid (WordPress lisad mis lisavad lehele funktsonaalsust). Seega WordPressiga kodulehe tegemine ei eelda mingit oskust HTML, CSS-i ega PHP-ga samuti ei pea teadma ka MYSQL-ist. Lihtsalt vali teema paigalda pluginad ja lisa oma lehele sisu ning olemas.

Samuti saab WordPressi kasutamiseks kirjutada oma enda kodulehe kujunduse või valmis oleva intregreerida WordPressi platvormile. Kui kujundus intregreeritud saab mugavalt hallata oma veebi sisu: lisada pilte, videosi, postitusi jne.

Miks siis kasutada WordPressi?

  1. WordPressi tarkvara lubab igalühel luua ja muuta uusi veebilehti ning blogi postitusi kasutades ainult veebibrauseri. Selleks ei ole vaja eelnevaid teadmisi HTML või teistest koodidest, kuid tulevad kindlasti kasuks. WordPressi toimetamise kasutajaliidest on väga lihtne kasutada, kui oled eelnevalt kasutanud erinevaid tekstitöötlus programme, kuna neis esineb mitmeid sarnasusi. Saidi administraatoril on võimalus anda ka eri tasanditel juurdepääsu teistele, võimaldades neil panustada kodulehe tegemisele või blogimisele. Kuna kasutajaliides on veebipõhine siis uusi lehekülgi saab luua või redigeerida kõikjal, kus on olemas internetiühendus.
  2. Sa ei pea teadma midagi HTML-ist, CSS-ist, MYSQL-ist, PHP-st … Lihtsalt vali meeldiv kujundus ja oledki valmis.
  3. Olemas on tohutult pluginaid mis annavad sinu veebilehele juurde funktsionaalsust.
  4. WordPress on mitmekeelne pakkudes kasutajatele valikuteks üle 70 erineva keele
  5. Mis peamine see on TASUTA!
  6. Kõik korralikud veebimajutused toetavad WordPressi.

Originaalis avaldatud Rando’s veebis.

Kirjutanud

Rando's

Olen IT haridusega noor IT huviline. Töötan IT firmas tehnikuna ning pakun teenust ka eraviisiliselt arvutite remondi ning hoolduse alal. Külasta kindlasti minu veebi http://rando-rooberg.planet.ee/ Kui on küsimusi võid julgelt kirjutada oma küsimuse mulle e-mailile rooberg.rando@gmail.com