Miks vaatab hiirekursor alati vasakule?

ku-xlargeMeie, kogenud arvutikasutajad ja Interneti veteranid, oleme harjunud nägema hiirekursorit sellisena nagu ta on: veidi viltusena. Kuid kas te olete kunagi mõelnud selle üle, miks on nooleots suunatud veidi vasakule? Selles postituses leiate sellele küsimusele vastuse.

Kui 1967.aastal registreeriti arvutihiire patent, mille loojaks oli Douglas Engelbart, oli hiire kursor tõesti püstloodis. Kuid mõne aja möödudes, täpsemalt öeldes 1973, mil oli nägi ilmavalgust Xerox Park-nimeline arvuti otsustati, et  hiirekursorit tuleb natuke kallutada. Sellise otsuse langetamise põhjuseks oli tolle aja arvutimonitoride madal resolutsioon, mille tõttu oli otse üles vaatavat noolt raske ülejäänud ekraanil olevatest sümbolitest eristada. Seetõttu tehtigi nii, et kursori ots vaataks veidi vasakule.

ku-xlarge (1)

Hiljem kasutas Steve Jobs samasugust hiirekursorit Apple arvutites ning hiljem hakkas ka Bill Gates kasutama oma operatsioonisüsteemis kaldus arvutihiire kursorit.

Allikas:

Gizmodo Why your mouse cursor is slanted instead of straight?

 

Kirjutanud

Ildar Kamaev

Tehnika-fänn ja asjaarmastaja, blogistaja, nohik, raamatukoi, heade filmide fänn ja lihtsalt hea inimene. Te võite leida minu blogi aadressilt: thetechnorat.wordpress.com