E-tervise projekt päästab edaspidi arsti juures käimisest

e-tervisVabariigi valitsus andis täna rohelise tee E-tervise projektile. Projekti eesmärgiks on pakkuda arstiabi üle interneti ning sellega püütakse lahendada olukorda, kus enamike eriarstide järjekorrad ulatuvad mitmete kuudeni ning tavakodaniku võimalused arsti juurde pääseda on samaväärsed suurema lotovõidu saamisega.

E-tervise projekt koosneb 3 moodulist. Esiteks luuakse põhjalik andmebaas, mille põhjal luuakse otsing, kus inimene saab vastavalt oma sümptomitele ise kaardistada oma terviehädad. Kuna 80% inimestest pöördub ka praegu arsti juurde vägagi tavapäraste ja laialt levinud probleemidega, siis selline andmebaas koos õpetusvideodega ravi kohta annab nende murredele piisava lahenduse.

Juhul kui otsing ei anna tulemust või siis vastupidi – võimalikke diagnoose on liiga palju, siis selleks otstarbeks töötatakse välja “Verelugeja” – seade, mis sarnaselt ID kaardilugejaga ühendatakse arvutiga, ning mille abil saab inimene saata oma vereproovi E+tervise serverisse, kus see analüüsitakse ning tulemuste põhjal koostatakse automaatselt raviplaan.

Kuna osade inimeste jaoks on siiski oluline ka suhtlus arstiga, siis on E-tervise planeerimisel arvestatud ka sellega. Koostöös Skype loojatega luuakse videorakendus, mille abil saab suhelda otse arstiga. Vajalik on vaid eelnev aja broneerimine.

E-tervise kasutuselevõtt annab võimaluse kaasata ka arste, kes on lahkunud Eestist. Konsultatsioonide andmiseks on vaja vaid internetiühendusega arvutit ja seega saab oma murega pöörduda ka arstide poole, kelle elukohaks on Soome või mõni kaugem riik.

E-tervise lahenduse väljatöötamine läheb maksma 120 miljonit eurot, kuid projektijuhi sõnul juba esimesel aastal on võit ainuüksi arstide palku arvestades enam kui 200 miljonit eurot.

allikas: 1.APRILL

Kirjutanud

Diana

Minu huvi arvutite vastu sai alguse juba aastal 1996, kui kirjutasin oma esimese koodijupi. Vahepealsete aastate jooksul olen tegelenud internetiturundusega, projektijuhtimise ja erinevate Wordpress lehtedega. Kuna suhtlen ka väga palju inimestega, kelle IT teadmised ei ole väga sügavad, siis sellest tekkis ka idee luua blogi, kus postitused on eelkõige suunatud arvutikaugele inimesele. Enamus minu postitustest on inspireeritud teemadest, millega puutun ise kokku või mille kohta on mult nõu küsitud.