Minikoolitus: GIMP algajatele

Kahjuks jääb väga tiht silma Facebookis ja mujal flaiereid, mis on ilmselgelt kujundatud Paintis. Olgem ausad – Paint on suurepärane programm, kus laps saab joonistamist ja hiire kasutamist arvutis õppida, kuid kui oled juba loonud FB lehe, siis soovitaks proovida veidi funktsionaalsemaid kujundusprogramme. Tihti olen vastuseks sellele soovitusele kuulnud, et kujundusprogrammid on liiga kallid ja keerulised! Tegelikul ei ole asi sugugi nii dramaatiline ning näiteks tasuta vabavarise programmi GIMP abil saab kujundada enamik turundusmaterjale, mida ühel väikesel ettevõttel või üritusel vaja läheb.

Aga ma olen nõus, et iga algus on raske ja jus seetõttu otsustasin Digiabi minikoolituste sarja alustada väikese õppevideoga GIMPist. Seega soovitaks kõigepealt programmi alla tõmmata siit ning kui asi on arvutisse installitud, siis püüdke alloleva videoõpetuse järgi samm-sammult luua oma esimene pilt selles programmis.

Ja kui video meeldib, siis andke märku, mille kohta veel võiks taolisi minikoolitusi teha. Tahaks sellel sügisel lugejaid üllatada iga nädal üllatada mõne lühikese videoga ning hetkel on ideedesahtlis järgmised teemad:

  • Domeeni registreerimine ja Wordpresi koduka install Zone-s
  • Mailchimpi abiga uudiskirja saatmine
  • Ilusa Word dokumendi kujundamine
  • FB reklaami loomine

Samas nagu öeldud, siis igasugused mõtted ja soovitused on oodatud – põhiline idee on lihtsalt iga nädal teha üks kuni 15 minutiline õppevideo, et julgustada ka veidi arvutikaugemaid inimesi uusi asju proovima 😉

Kirjutanud

Diana

Minu huvi arvutite vastu sai alguse juba aastal 1996, kui kirjutasin oma esimese koodijupi. Vahepealsete aastate jooksul olen tegelenud internetiturundusega, projektijuhtimise ja erinevate Wordpress lehtedega. Kuna suhtlen ka väga palju inimestega, kelle IT teadmised ei ole väga sügavad, siis sellest tekkis ka idee luua blogi, kus postitused on eelkõige suunatud arvutikaugele inimesele. Enamus minu postitustest on inspireeritud teemadest, millega puutun ise kokku või mille kohta on mult nõu küsitud.